baner

اهمیت تاریخ انقضاء لوازم‌آرایش

چه‌قدر به تاریخ انقضاء لوازم‌آرایش خود توجه می‌کنید؟

ما می‌دانیم که دوست‌نداریم که رژلب و یا کرمپودر موردعلاقه‌ی خود را دور بیاندازیم، اما پیروی از تاریخ انقضاء لوازم‌آرایش بسیار مهم است. ممکن است که از خود بپرسی چرا؟به این دلیل که محصولات آرایشی باکتری‌ها را در خود حبس کرده و واجب است که برای عفونت نکردن و حساس نشدن پوست صورت و چشمانتان، آن‌ها را تعویض کنید. برخلاف تاریخ‌ انقضاء محصولات ذکرشده روی اقلام داخل یخچال، تاریخ محصولات آرایشی شما از اولین روز باز کردن محصول نیست بلکه از زمان خرید آن است. پس چگونه بفهمیم زمان دور ریختن کرم پودر و یا ریمل رسیده‌است؟ بریدگی و تکه‌تکه شدن و یا تغییرات در بافت یا بوی آن برای شما فاش می‌کند که محصول خراب‌شده است.

تاریخ انقضاء لوازم‌آرایش، کرمپودر

کرم پودرهای پوششی بیشترین طرفداران را در بین لوازم آرایشی دارد و مصرف کنندگان آن باید بدانند تمام کرم پودرهایی که خطوط و لک های پوستی را برطرف می کند، تنها بین ۶ تا ۱۲ ماه تاریخ انقضا دارد و کانسیلرها حداکثر ۱ سال قدرت ماندگاری دارد. با دست نزدن به گردنه بطری شیشه‌ای کرم پودر خود را از جرم دورنگه دارید. به‌جای این کار آن را به پشت دست خود بزنید و بعد استفاده کنید. اگر متوجه شدید که کرم پودر شما بریده در این صورت یعنی فاسد شده و موقع دور انداختن آن است.
تاریخ انقضاء لوازم‌آرایش، رژلب و برق‌لب

تاریخ انقضاء رژلب خط لب و برق لب یک سال است. اگر تغییری در بافت رژ خود یافتید یعنی اگر خشک یا چسبناک شدند. و یا اگر بوی بدی گرفتند آن را دور بیندازید. تاریخ انقضاء لوازم‌آرایش و رژلب خود را با نگه‎‌داشتن آن در فضای سرد، طولانی‌تر کنید.

تاریخ انقضاء لوازم‌آرایش، مداد ابرو و مداد چشم

از آنجایی که چشم ها بسیار حساس هستند، مراقبت و نگهداری موادی که با چشم سروکار دارد، بسیار مهم است. در میان تاریخ انقضاء لوازم‌آرایش ، مدادها از باقی محصولات بیشتر عمر می‌کنند چون مدام در حال تیز شدن هستند. همچنین این محصول را از حمام بخار دور نگه‌دارید تا بیشتر عمر کنند. مدت انقضای مدادها ۱ سال است.
تاریخ انقضاء لوازم‌آرایش، عطر

عطر ماندگارترین محصول در بین محصولات زیبایی شماست. مدت ماندگاری عطر خود را با نگهداری آن به‌دوراز نور خورشید به حداکثر برسانید چون زمانی که نور خورشید به عطرتان بخورد ممکن است فرمولاسیون آن را خراب کند.

تاریخ انقضاء لوازم‌آرایش، ریمل

ریمل یکی از محبوب ترین لوازم آرایشی محسوب می شود که خانم ها برای زیباتر نشان دادن چشم هایشان به طور مداوم از آن استفاده‌می‎کنند. اما باید توجه داشت برای کاهش عوارض چشمی هر ریملی تنها ۳ تا ۴ ماه تاریخ انقضا دارد و گذشت این تاریخ به منزله دورانداختن آن است. هر زمانی که شما برس ریمل یا خط چشم خود را به درون مخزن آن فرو می برید در واقع آن را در میان باکتری ها فرو خواهید برد. درواقع در میان تاریخ انقضاء لوازم‌آرایش ، ریمل کوتاه‌ترین عمر را دارد و به علت حساسیت بالا چشم، باید چند ماه یک بار ریملتان را عوض کنید.

تاریخ انقضاء لوازم‌آرایش، خط‌چشم مایع

تاریخ انقضای آن ۳ تا ۴ ماه است. مثل ریمل این محصول آرایشی را باکسی تقسیم نکنید تا از جرم و میکروب دوربماند.
تاریخ انقضاء لوازم‌آرایش، رژ گونه و پودر

در میان تاریخ انقضاء لوازم‌آرایش طولانی‌ترین طول عمر متعلق به رژ گونه پودری است که حدود دو سال کامل می‌تواند سالم حفظ بشوند.
تاریخ انقضاء لوازم‌آرایش، سایه‌چشم

بسیاری از سایه‌چشم‌ها تاریخ مصرف ۶ تا یک سال دارند. اما تا زمانی که تغییری در بافت پودری آن حس نکردید می‌توانید از آن استفاده‌کنید.

تاریخ انقضاء لوازم‌آرایش، لاک ناخن

بهتر است بدانید لاک ناخن به دلیل انتقال ماده حساسیت زا به سایر قسمت های پوست و آسیبی که به ناخن وارد می کند، نباید به مدت طولانی استفاده شود و منقضی شدن آن برای سلامت پوست بسیار مضر است. بهتر است لاک های تان را بعد از ۲ سال دور بیندازید. گرما و نور مستقیم خورشید لاک را از هم جدا می‌کند و رنگ آن زودتر می‌پرد. پس لاک خود را در محفظه سرد و بسته‌ای نگهداری کنید.

دیدگاه ها بسته شده اند.