64

پنج اشتباه رایج افراد دارای موی زبر و ضخیم

پنج اشتباه رایجی که افراد با موهای زبر و ضخیم همیشه انجام می‌دهند

داشتن موهایی زبر و ضخیم یک مسئولیت خیلی بزرگ است و ایدهٔ داشتن یک مدل موی جدید برای آن‌ها می‌تواند کمی ترسناک به نظر بیاید چرا که موهای زبر و ضخیم معمولاً سبک و مدل خود رادارند. برای کمک به شما در جهت رفع برخی از نگرانی‌ها می‌خواهیم برخی از رایج‌ترین اشتباهاتی را که افراد دارای موهای زبر و ضخیم انجام می‌دهند را با شما در میان می‌گذاریم و در متن پیش رو تعدادی از بهترین ترفندهایی را که در ایجاد یک مدل موی زیبا به شما کمک خواهد کرد را به شما خواهیم آموخت.
موهای زبر و ضخیم را بیش از اندازه کم حجم نکنید

یک از محبوب‌ترین راه‌ها در بین افراد با موی زبر و ضخیم این است که موهای خود را بیش از حد نازک و کم حجم می‌کنند، در حالی که کم کردن حجم موهای زبر و ضخیم ممکن است بهترین راه برای قابل کنترل کردن آن‌ها به نظر آید، اما در بسیاری از موارد ممکن است که اوضاع را وخیم‌تر کرده باشید. بیش از حد کم حجم کردن موها به وسیله یک قیچی یا یک تیغ می‌تواند باعث ایجاد یک حجم ناخواسته شود، این کار باعث ایجاد لایه‌های کوتاه‌تری از موها خواهد شد که دیگر کاری نمی‌شود برای فرم دهی با آن‌ها انجام داد. این روش همچنین باعث می‌شود انتهای موهای شما به صورت تارهایی شکسته و ناسالم دیده شوند. این در حالی است که لایه برداری صحیح موها که توسط یک متخصص انجام می‌شود می‌تواند بهترین راه برای کم حجم کردنموهای زبر و ضخیم باشد بدون به خطر انداختن ظاهر و زیبایی و یکنواختی موهای شما

موهای زبر و ضخیم را بیش از حد کوتاه نکنید

مسیر دیگری که بسیاری برای دست یافتن به یک مدل موی قابل کنترل تر در پیش می‌گیرند، انتخاب مدل موی خیلی کوتاه است. این در حالی است که این کار می‌تواند زحمت بیشتری برای شما در طولانی مدت به وجود آورد. مدل موی کوتاه در کل نیازمند توجه و رسیدگی بیشتر به ظاهر آن و مراقبت بیشتر از موها است، بنابراین اگر به دنبال راحتی هستید، این روش را نمی‌توان بهترین گزینه دانست. زمانی که موهای زبر و ضخیم را خیلی کوتاه می‌کنیم تکنیک‌های طراحی مو مانند قسمت بندی کردن آن را اگر غیر ممکن نکند، نمی‌توان به راحتی آن را انجام داد. پس اگر به دنبال یک مدل موی کوتاه‌تر اما زیبا هستید که موهای زبر و ضخیم شما را به زیبایی نشان دهد روش کوتاه کردن مو به شکل مثلثی که در قسمت جلو بلندتر است را امتحان کنید. این کار باعث می‌شود که موهای شما راحت‌تر به سمت عقب برگردد و جوری موهای شما را پخش خواهد کرد که صاف و کم حجم‌تر به نظر برسد.

برای موهای زبر و ضخیم از شامپو و نرم کننده‌های مناسب استفاده کنید

یک اشتباه رایج دیگر که افراد با موهای زبر و ضخیم به وفور آن را انجام می‌دهند استفاده از محصولات شست و شوی اشتباه است. بسیاری موهای زبر و ضخیم را با موهای فردار و یا بافت شده اشتباه می‌گیرند و به همین خاطر از فرمول‌های قوی و خیلی سنگین استفاده می‌کنند که به مو حجم بیشتری هم می‌دهد. به دلیل تراکم زیاد تارهای مو در افرادی با موهای زبر و ضخیم، موهای زبر و ضخیم تمایل زیادی به حفظ چربی در لابه‌لای خود دارد که به مرور زمان این امر می‌تواند باعث ایجاد گره در موهای شما شود و ظاهر موها را متراکم، خسته، کدر و شکننده نشان دهد. با داشتن موهای زبر و ضخیم، تمیز کردن آن برای جلوگیری از این آثار مخرب مهم است. استفاده از یک شامپوی و نرم کننده ملایم مانند شامپو موهای فر و خشک آرگان می‌تواند گزینه مناسبی برای موهای زبر و ضخیم شما باشد. باید گفت که فرمول شامپو و نرم کننده با هم کار می‌کنند تا چربی و مواد باقی مانده بر روی موهای شما را از بین ببرند. با شستن تارهای مو با شامپو و نرم کننده مناسب موهای خود، ظاهری سالم و شاداب به موهای شما بدهند.

از لایه‌لایه کردن موهای زبر و ضخیم بپرهیزید

اگر از اعضای خانواده‌ای با موهای زبر و ضخیم هستید، احتمالاً تجربه واهمه از کوتاهی مو با مدل جدید را دارید. پیدا کردن یک مدل موی کوتاه مناسب برای موهای زبر و ضخیم شما می‌تواند یک دردسر استرس زا باشد و ممکن است قبل از رسیدن به آن چندین تلاش ناموفق را هم انجام داده باشید تا به آن مدل موی دلخواه خود رسیده باشید. اضطراب و سردرگمی اغلب باعث می‌شود که خانم‌هایی که دارای موهای زبر و ضخیم هستند یک مدل موی کوتاه و یکنواخت را انتخاب کنند، این انتخاب ممکن است برای برخی کار کند ولی برای همه این طور نیست و باید گفت که این کار لزوماً بهترین راه برای انجام دادن نیست. از لایه‌لایه شدن موهای خود نهراسید! ایجاد یک الگوی لایه یندی شده بر روی موهای شما نه تنها مقداری از حجم موهای شما را می‌کاهد، بلکه باعث منظم شدن و زیبایی بیشتر موهای شما می‌شود، فقط مطمئن شوید که‌ای لایه‌ها خیلی کوتاه نباشند.

دیدگاه ها بسته شده اند.